GENEL MÜDÜRÜMÜZDEN MESAJ

Ana Sayfa   >   Genel Müdürümüzden Mesaj

Genel Müdürümüzden Mesaj

2005 yılında kurulduğumuzda imkanlarımız kısıtlı değildi, hemen hemen hiç yoktu diyebilirim. Tek sermayemiz önceki çalışma hayatımızdan gelen itibarımızdı. Yolumuzda engebeli yerler elbette ki oldu ama biz hiç bıkmadan, yılmadan, yorulmadan azimle çalıştık, çabaladık. İşimizde, sözümüzde ve davranışlarımızda hep doğru olmaya çalıştık ve bugün 70’in üzerinde ülkeye ihracat yapan, ülkemize milyonlarca dolar döviz getiren jeneratör sektörünün sayılı firmalarından biri haline geldik.

Özetle, bizim hikayemiz dürüst olup çok çalışmakla başarıya ulaşılabileceğine çok iyi bir örnektir. 
Yalnız Amerikalı bir psikolog ve yazarın dediği gibi, başarı bir varış noktası değil bir yolculuktur. Önümüzde fethedilecek çok daha büyük başarılar var.

25 milyar dolarlık pazara sahip jeneratör sektörünün geleceğiyle ilgili kesin bir şey söylemek pek mümkün olmamakla beraber, emisyon değerlerinin azaltılması, verimliliğin arttırılması ve yenilebilir enerji kaynaklarıyla entegrasyon konularındaki ilerlemelerle birlikte jeneratörler enerji sektöründe en popüler bir seçenek olmasa bile önemli bir unsur olarak kalmaya adaydır.

Bazı çevreler gün geçtikçe maliyeti düşen yenilebilir enerji kaynaklarının fosil yakıtlı enerji üretim kaynaklarının önüne geçeceğini düşünürken bazıları da hidrojenle oksijenin kimyasal reaksiyona girmesiyle elektrik üreten Hidrojen Yakıt Hücrelerinin jeneratörün yerini alacağı kanaatindedir.

Öte yandan bu yıllarda başladığı kabul edilen yapay zekâ çağının enerji sektöründe 2030 yılından itibaren büyük değişimler getireceği de konuşulmaktadır. Yapay Zekâ’nın getirecekleri için söylenenler hakikaten şaşırtıcı boyuttadır. Yapay Zekâ’nın öğrenme kabiliyeti geliştikçe insan haline geldiği hatta insandan daha yetenekli bile olabileceği öngörülüyor. Yapay Zekâ Doktor, Yapay Zekâ Avukat gibi kavramlarla karşılaşmamız hiç de anormal olmayacak gibi görünüyor.

Tüm bunları göz önüne aldığımızda bu dinamik sektörde çok zorlu bir geleceğin bizi beklediği ve başarı çıtasının çok yukarılarda olacağı aşikardır. Bu çetin mücadelede başarılı olmanın gizli bir sırrı yoktur. Bana göre azmetmek, çok çalışmak başarıyı garantiler. Henry Ford’un dediği gibi, ne kadar çok çalışırsak o kadar şansımızı arttırırız. Öte yandan, itibarımızın bizi olumlu anlamda farklılaştırdığını da çok iyi biliyoruz. Bunun getirdiği sorumlulukla dürüstlük ve güvenirliliği vazgeçilmez değerler olarak benimseyerek başarının peşinde heyecan ve tutkuyla yolumuza devam edeceğiz.

Geride bıraktığımız süreçte başta çalışanlarımız olmak üzere bize destek olan ve inanan tüm paydaşlarımıza, iş ortaklarımıza ve müşterilerimize teşekkürlerimi sunarım.


 

Saygılarımla, 
Feza Eryurtlu

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için yasal mevzuata uygun çerezler kullanılır. IDEA Jeneratör sitemizi kullanarak bu çerezleri kabul etmiş olursunuz.

Top